Ubezpieczenie podróżne

Assistance w podróży

W obcym kraju trudno przewidzieć co nam się może przytrafić. Dlatego przed wyprawą w nieznane warto przygotować się na wszystko. Często nie mamy pojęcia, jak załatwić formalności w danym kraju czy do kogo zwrócić się po pomoc. Posiadając ubezpieczenie assistance w podróży uzyskasz błyskawiczną pomoc, kiedy tylko znajdziesz się w trudnej sytuacji. Zawsze pod telefonem jest ktoś, kto udzieli Ci wsparcia w języku polskim. W przypadku kłopotów zdrowotnych otrzymasz pełne informacje o dostępnych rozwiązaniach medycznych w okolicy. Centrum alarmowe pokieruje Cię do placówki ochrony zdrowia, podpowie, jakie dokumenty musisz mieć przy sobie i na co zwrócić uwagę w trakcie wizyty.  W przypadku niedyspozycji możesz liczyć na zakwaterowanie na czas leczenia, zwrot kosztów przyjazdu bliskiej osoby, opiekę nad niepełnoletnimi dziećmi. W ramach assistance w podróży zyskujesz pomoc prawną i wsparcie tłumacza oraz niezbędne wskazówki na wypadek kradzieży czy problemów z dokumentami.

Koszty leczenia w podróży

Planujesz wakacje, chcesz, aby wszystko wypadło jak najlepiej. Nie nad wszystkim jednak będziesz mieć kontrolę w czasie wyjazdu. Ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży pozwoli Ci zachować płynność finansową w razie niedyspozycji. Podróżując po Polsce, jesteś chroniony w ramach systemu powszechnej opieki zdrowotnej. Za granicą sprawa wygląda zupełnie inaczej. W wybranych krajach europejskich honorowana jest karta EKUZ, dzięki niej możesz skorzystać z koszyka świadczeń oferowanego obywatelom danego kraju. Bezpłatny zakres usług niestety różni się znacznie pomiędzy krajami, najczęściej jest uszczuplony. Ważna informacja jest taka, że NFZ nie pokrywa kosztów transportu medycznego do Polski, więc jeśli powrót do kraju o własnych siłach okaże się niemożliwy, trzeba się liczyć ze znacznym wydatkiem finansowymi.  Standardowa polisa leczenia w podróży obejmuje leczenie nagłego zachorowania w czasie wyjazdu oraz obrażeń powypadkowych. Ubezpieczenie można rozszerzyć o dolegliwości wynikające z choroby przewlekłej. Świadczenie zwrotu kosztów leczenia najczęściej obejmuje wizyty lekarskie, badania, zabiegi ambulatoryjne, operacje i pobyt w szpitalu. Polisa gwarantuje również zapewnienie bezpłatnego transportu medycznego między zagranicznymi placówkami medycznymi jak i do Polski.

Ubezpieczenie bagażu

Ubezpieczenie bagażu podróżnego obejmuje ochroną wszystkie walizy, walizki, walizeczki,  torby, torebki i plecaki, które zabierasz ze sobą w świat. Polisa ochroni przedmioty osobistego użytku, które należą do Ciebie lub są w Twoim posiadaniu w czasie podróży. Twój telefon, aparat fotograficzny i inny sprzęt przenośny. Przedmiotem ochrony są także wózki inwalidzkie i dziecięce. Polisa obejmuje zniszczenie, uszkodzenie, kradzież i utratę bagażu w wyniku wypadku lub działania zdarzeń losowych: pożaru, powodzi czy lawiny. Pokój hotelowy, bagażnik samochodu czy przechowalnia bagażu w hostelu to miejsca w których twój bagaż również jest objęty ubezpieczeniem. 

Ubezpieczenie roweru i rowerzysty

Nawet najwspanialszy sprzęt, posiadanie kasku całej masy ochraniaczy nie uchroni Ciebie przed  kontuzją czy wypadkiem. Złamana ręka, uszkodzony rower, zniszczony bagaż to wszystko może spotkać cię na trasie. Ubezpieczenie zapewni Ci bezpieczeństwo, beztroskę i radość z jazdy na rowerze. Podstawowy pakiet zawiera ubezpieczenie NNW rowerzysty. Dodatkowo można dokupić OC rowerzysty, casco roweru a także ubezpieczenie bagażu. W skład ochrony OC wchodzą takie zdarzenia jak zarysowanie samochodu, potrącenie pieszego i uszkodzenie jego ciała i rzeczy osobistych w takiej sytuacji odszkodowanie może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeżeli wykupisz polisę OC to ubezpieczyciel zapłaci za wyżadzone przez Ciebie szkody nawet do 200 tys. zł 

Rowerocasco w sytuacji gdy twój rower zostanie uszkodzony lub skradziony z domu, garażu lub piwnicy zostanie Ci wypłacone odszkodowanie na naprawę lub zakup nowego roweru. Polisa zapewnia również ochronę w przypadku kradzieży z ulicy czy stojaka rowerowego. NNW Rowerowe Jeżeli w wyniku wywrotki w trakcie jazdy rowerem doznasz obrażeń ciała np. Złamiesz rękę, skręcisz kostkę, wybijesz bark lub doznasz innych obrażeń ciała ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, które będziesz mógł przeznaczyć na pokrycie koszów leczenia, rehabilitacji lub zakup nowego roweru. Bagaż rowerowy Jeżeli Twój bagaż rowerowy zostanie skradziony wraz z rowerem, jeżeli zniszczysz lub utracisz bagaż rowerowy w wyniku wypadku zostanie wypłacone odszkodowanie. Bagaż rowerowy możesz ubezpieczyć do wartości 10 000 zł